Přepadená žena bránila svoji kabelku, agresivní lupič na ni vytáhl zbraň

  16:10
O kabelku přišla mladá žena, kterou na Malé Straně v Praze okradl ozbrojený lupič. Přestože se přepadení odehrálo už v polovině srpna a celý incident zachytily kamery, pachatele se zatím policii nepodařilo vypátrat.

Útočník ženu přepadl v Prokopské ulici krátce před 4. hodinou ranní. Přistoupil k ní zezadu a chtěl jí sebrat kabelku. Čtyřiadvacetiletá žena mu ale zprvu vzdorovala.

„Přepadená se snažila své cennosti ubránit a kabelku držela i poté, co ji muž strhl na zem,“ popsal policejní mluvčí Richard Hrdina.

Agresivita útočníka však v tu chvíli vygradovala natolik, že zpoza opasku vytáhl střelnou zbraň. Té se žena lekla a přestala se bránit. Muž i s lupem v hodnotě více než deset tisíc korun zmizel v ulicích Prahy.

Přestože kriminalisté zajistili kamerové záznamy, které zachytily celý incident, pachatele se jim stále nedaří vypátrat. Proto nyní žádají o pomoc případné svědky.

Podezřelému muži je asi 30 až 45 let a je silnější postavy. V době přepadení měl na sobě krátké černé tričko s nápisem NYC, černou kšiltovku s bílým nápisem, džínové kraťasy, batoh a sportovní boty značky Nike.

„Pokud útočníka na záběrech poznáváte, nebo máte jakékoliv informace o jeho pohybu, volejte prosím neprodleně linku 158,“ uvedl Hrdina.

Pachateli hrozí v případě dopadení a odsouzení za trestný čin loupež až desetiletý pobyt za mřížemi.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: