V Hostivaři se srazil autobus s autem, zranilo se 12 dětí a několik dospělých

  9:10,  aktualizováno  10:31
V ulici K Horkám v Praze 11 se kolem 9. hodiny srazil autobus s osobním autem. V autobuse byly děti, dvanáct se jich zranilo. Záchranáři ošetřili i několik dospělých včetně řidiče autobusu. Silnice byla obousměrně uzavřená.

„Kolem půl deváté jsme dostali informace o střetu autobusu s osobním automobilem, podle prvotních informací je na místě 16 zraněných,“ uvedla pro iDNES.cz policejní mluvčí Martina Špryslová.

Záchranná služba mluví o 15 zraněných. Její mluvčí Jana Poštová upřesnila, že se jednalo o 12 dětí ve věku 10 až 12 let a tři dospělé včetně řidiče osobního auta. „Nejčastěji jsme ošetřili úrazy hlavy a pohmožděniny,“ doplnila mluvčí.

Ulice K Horkám byla asi dvě hodiny obousměrně uzavřená, policisté odkláněli dopravu. „Okolnosti nehody jsou v šetření,“ doplnila mluvčí.

Podle prvotních informací z místa jel řidič luxusní limuzíny Mercedes po ulici K Horkám směrem ke křižovatce Mírového hnutí. Na konci levotočivé začátky zřejmě nepřestal točit volantem doleva a vjel do protisměru, kde naboural autobus.

Na místo vyjeli také hasiči kvůli hlášenému většímu úniku oleje. „Ten se nicméně nepotvrdil. Na místě jsme provedli protipožární opatření,“ dodali.

U nehody se tvořily dlouhé kolony, problémy měla i pražská hromadná doprava. Provoz několika autobusových linek byl omezen.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: