VIDEO: Recepční sehrála s kamarádem před kamerou přepadení, neprošlo jim to

  16:22
Divadlo pro policii sehrála před bezpečnostními kamerami recepční jednoho z pražských hotelů, která měla na starost také směnárnu. Domluvila se s kamarády, že společně zinscenují loupežné přepadení. Vyšetřovatelé však nakonec jejich lest prohlédli.

Fingovaná ozbrojená loupež se odehrála loni v listopadu v recepci hotelu v pražské Koněvově ulici.

„Do provozovny přišel maskovaný muž se zbraní v ruce, ohrožoval šestadvacetiletou recepční pistolí a lámanou angličtinou se domáhal vydání peněz z pokladny. Vzhledem k tomu, že recepce fungovala rovněž jako směnárna, vydala recepční ozbrojenému muži hotovost dosahující částky dvě stě tisíc korun,“ uvedla mluvčí policie Violeta Siřišťová.

Poté, co údajný lupič utekl, zavolala žena vedoucímu a na policii. Policisté na místo dokonce poslali interventa, protože žena předstírala, že je ve špatném psychickém stavu.

Kriminalisté z pražské Palmovky však po prověření všech okolností případu a vyhodnocení kamerových záznamů z okolí hotelu dospěli k závěru, že se je recepční pokusila obalamutit.

„Díky povědomí o větším finančním obnosu v pokladnách recepce se kvůli své finanční tísni společně se svými kamarády rozhodla, že nafingují její přepadení a uloupené peníze si pak rozdělí,“ popsala Siřišťová.

Muži ve věku okolo pětadvaceti let si předem obhlédli celý objekt a zjistili, kde jsou kamery. Jeden z nich pak sehrál přepadení. Po loupeži se ihned převlékli, aby je nebylo možné poznat. 

Kriminalisté zadrželi v úterý večer ve spolupráci se zásahovou jednotkou čtyři podezřelé muže. Dva z nich po výslechu pustili, zbylé dva obvinili. Zároveň si přišli i pro recepční. Obviněné trojici nyní hrozí až pět let vězení za zpronevěru.

Autor: