U Rudolfina se bude v noci střílet, varoval magistrát před akcí filmařů

  15:44,  aktualizováno  16:39
V noci na středu se ulicemi Prahy v okolí budovy Rudolfina na Starém Městě rozlehnou výstřely. Obyvatelé se ale nemají lekat, to jen filmaři budou testovat slepou munici v různých zbraních. Zvuková zkouška bude podle magistrátu probíhat až do pozdních nočních hodin.

Noční zvuková zkouška se uskuteční z 24. na 25. listopadu na náměstí Jana Palacha.  Podle zprávy z pražského magistrátu bude probíhat i během nočního klidu. Filmaři začnou v 20:00 a skončí nejpozději v 02:00.

„Zkouška bude spočívat v testování různých druhů palných zbraní (od pistolí až po samopaly) v kombinacích s různou „slepou“ municí. Účelem zkoušky je určit na vytipovaných místech, jaká kombinace zbraní a munice je z hlediska hlučnosti přijatelná,“ uvedl už dříve mluvčí magistrátu Vít Hofman.

Vlastní natáčení, které se týká filmového projektu TGM, bude probíhat na přelomu jara a léta 2021.

Zkouška se koná v koordinaci s městskou částí Praha 1 a složkami Integrovaného záchranného systému.

„V případě jakýchkoliv otázek lze kontaktovat přímo příslušné pracovníky na e-mailové adrese: mereni@filmpraha.cz. V nejbližším okolí bude navíc distribuován i informační leták do jednotlivých domů,“ sdělil radní Prahy 1 pro dopravu Richard Bureš.

Autor: