Tříska propíchla muži předloktí, vrstvy oblečení fungovaly jako špunt

  9:36
Záchranáři na Berounsku vyjížděli k muži, který se zranil při práci se dřevem. Velká tříska mu probodla předloktí. Operátorka tísňové linky 155 upozornila volajícího, aby se třísku nepokoušel vyndat a počkal na příjezd sanitky. Ta dorazila za tři minuty.

Při práci se dřevem si muž na Berounsku propíchl ruku třískou. (12. října 2020) | foto: Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje

Tříska do rány natlačila také několik vrstev z oblečení zraněného. Záchranáři zajistili muži žilní vstup a podali mu nezbytné léky proti bolesti. Po další nezbytné péči byl pacient přepraven do hořovické nemocnice na oddělení chirurgie.

Zdravotnická záchranná služba Středočeského kraje na svém Facebooku vysvětluje, proč nikdy nevyndavat z rány vražené předměty.

„Takové předměty v ráně fungují jako „špunt“. Vyndání tohoto „špuntu“ může spustit u zraněného masivní krvácení, které by se vám ani nemuselo podařit zastavit. Život zraněného by byl v ohrožení.“

Dále nabádají, aby se lidé v podobných situacích postarali o pohodlí a bezpečí zraněného a vyčkali na příjezd záchranářů. 

Autor: