Řidič srazil školačku na přechodu v Benešově a ujel, policie ho hledá

  12:24
Policisté z Benešova hledají muže, který v pondělí srazil dívku školního věku na přechodu pro chodce a ujel. Nehoda se stala 14. listopadu krátce po druhé hodině odpoledne na „zebře“ u kruhového objezdu v Hodějovského ulici.

Řidič automobilu nezastavil u přechodu a srazil levým bokem vozidla chodkyni. Nezletilá dívka zůstala po srážce ležet na silnici. Řidič z místa odjel bez toho, aniž by přivolal pomoc.

„Totožnost řidiče zatím neznáme,“ uvedla v pátek policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Podle výpovědi svědků řídil zřejmě bílé osobní auto značky Hyundai i30 přibližně 60letý muž s dlouhými šedivými vlasy. Tento řidič jel po silnici II/106 v Benešově ve směru z kruhového objezdu u nemocnice do ulice Hodějovského.

Dívku převezla zdravotnická záchranná služba do nemocnice s lehkým zraněním na ošetření a potřebná vyšetření.

Z Benešova mostu se MHD v Ústí přesune na Mariánský, přibudou semafory

Policisté stále pátrají po řidiči, který z místa nehody ujel. Žádají zároveň případně svědky, kteří celou událost viděli, aby se policistům ozvali a poskytli jim informace.

Dále žádá policie řidiče, kteří mají ve svých vozidlech umístěny kamery, které mohly celou událost zachytit, aby se policistům také ozvali, a to prostřednictvím linky 158, nebo přímo policistům dopravního inspektorátu Benešov na telefonní číslo 974 871 250/254.

Autor: