V pražských Běchovicích a v Brně zemřeli muž a žena pod koly vlaku

  10:20,  aktualizováno  11:35
V pražských Běchovicích ráno vlak srazil mladého muže. Ten pak na místě svým zraněním podlehl. Vlaky mezi Úvaly a Běchovicemi jezdily zhruba tři hodiny omezeně. K další tragické srážce došlo v pátek večer v Brně. Zde pod koly vlaku zemřela mladá žena.

ilustrační snímek | foto: Rosťa Jančar, Technet.cz

„V Běchovicích jsme zasahovali ve složení záchranářské a lékařské posádky a na místě bohužel zhruba třicetiletý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem. Na místo poté přijel i koroner,“ řekla iDNES.cz krajská mluvčí záchranné služby Jana Poštová.

Muže srazil rychlík z Prahy do Luhačovic před 07:00, vyplývá z informací na webu Českých drah. Jeho cestující se evakuovali za asistence hasičů do dalšího rychlíku.

Vlaky místem nehody jezdily pouze na jedné ze tří kolejí a podle webu nabíraly pět až patnáct minut zpoždění. Vlaky z Prahy na Český Brod nestavily v zastávce Běchovice-střed, kam mohli cestující dojet městskou hromadnou dopravu.

Vlaky se na všechny tři koleje vrátily kolem desáté hodiny.

Další tragická srážka

V pátek večer vyhasl lidský život kvůli srážce s vlakem v Brně. Událost se stala v Nezamyslově ulici. „Strojvedoucí se snažil střetu zabránit a spustil rychlobrzdu, přesto nedokázal srážku odvrátit,“ uvedl policejní mluvčí Pavel Šváb.

Záchranáři nemohli ženě pomoct. „Zemřela před příjezdem našich posádek, její zranění byl neslučitelná se životem,“ dodala krajská mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

Příčiny tragédie policie vyšetřuje. 

Autoři: ,