VIDEO: Agresor napadl v metru tátu s dětmi, policisté hledají svědky

  13:48
Policisté hledají svědky napadení v metru. Třicetiletý útočník na lince B nejprve slovně napadl a poté i zbil muže, jenž cestoval se svými dvěma dětmi. Vážně ho zranil. Napadenému pomohla duchapřítomnost ostatních, kteří vypnuli eskalátor.

K napadení došlo v pátek 28. května v 16:15. Pátrání po svědcích zveřejnili policisté v sobotu 5. června s prosbou, aby se jim přihlásili svědci útoku. 

„Na přiloženém videozáznamu jsou vidět osoby, které s největší pravděpodobností byly u napadení přítomny. Kriminalisté v této souvislosti proto žádají právě je, aby se obrátily na linku 158 a pomohly tak s vyřešením případu,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

„V současné chvíli také pátráme po svědcích, kteří jeli v inkriminovaný čas v soupravě metra a byli přítomni u začátku incidentu. Děkujeme,“ dodala.

Podle vyšetřovatelů 30letý agresor přistoupil mezi stanicemi metra Kolbenova a Hloubětín k jednomu z cestujících. Aniž by k tomu měl důvod, začal mu vyhrožovat napadením. 

„Atakovaný muž necestoval v tu dobu sám, ale se svými dvěma dětmi, proto na agresora nereagoval a vystoupil s nimi na nejbližší zastávce,“ popsala Siřišťová.

To násilníka neodradilo a vystoupil také. Na eskalátorech ve vestibulu metra Hloubětín na tátu dvou dětí zaútočil. 

„Nejprve ho strhl na zem, následně ho zaklekl a držel za krk. Pohotoví kolemjdoucí vypnuli eskalátor a zavolali pomoc,“ dodala mluvčí policie s tím, že napadený utrpěl vážná zranění. Ta jsou patrná na snímcích, které policisté zveřejnili.

Útočníka na místě činu zadrželi strážníci. Jeho chování následně začali řešit policisté. Muže obvinili a podali návrh na uvalení vazby. Za ublížení na zdraví, výtržnictví a nebezpečné vyhrožovaní mu hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.