Zdravotní sestra seniorku uspala injekcí, pak ji v klidu okradla

  15:30
Ve vazbě skončila čtyřicetiletá zdravotní sestra, která během domácího ošetřování píchla starší ženě z Plzně uspávací látku, aby ji mohla okrást. Když se seniorka vzbudila, zjistila, že jí chybí zlatý prsten a peníze.

(ilustrační snímek) | foto: Anna Vavríková, MAFRA

Loupež se odehrála minulé pondělí, když zdravotní sestra přišla k sedmdesátileté Plzeňance domů, aby ji ošetřila.

Podle serveru Novinky.cz zdravotnice pod záminkou odběru krve vpravila ženě do žíly hypnogen zředěný fyziologickým roztokem. Zatímco seniorka spala, sestra jí sebrala šperky a peníze.

Důchodkyně se po injekci probrala až za několik hodin. „Netušila jsem, že mně něco píchla. Řekla, abych se nedívala, že by se mi mohlo udělat špatně. Pak už si na nic nepamatuju,“ uvedla pro Novinky.cz poškozená.

Doplnila, že po injekci byla malátná a tak šla spát. Ráno zjistila, že jí chybí zlatý prsten a z peněženky zmizela hotovost.

Zdravotní sestra byla ze Soukromé ošetřovatelské služby v Plzni. „Považuji to za neuvěřitelný hyenismus a doufám, že bude adekvátně potrestána,“ uvedla jednatelka ošetřovatelské služby Dana Vašíčková.

Žena byla bezúhonná, měla bakalářský titul

Dodala, že když příbuzní seniorky oznámili firmě, že mají podezření na krádež peněz, pracovníci jim poradili, aby na sestru podali trestní oznámení. Ta byla ve zkušení době a obratem dostala výpověď.

„Za dvaadvacet let činnosti se nám nic podobného nestalo. Strašně mě to mrzí, ale sestra měla čistý trestní rejstřík, bakalářský titul, zkrátka splnila všechny předpoklady. Nedalo se to odhadnout,“ popsala Vašíčková.

Kriminalisté zdravotní sestru obvinili z loupeže a soud ji poslal do vazby. „Případem se zabývají krajští kriminalisté, v tuto chvíli k němu nebudeme podávat další informace,“ sdělila policejní mluvčí Pavla Burešová.

Obviněné ženě hrozí před soudem až deset let vězení.

Autoři: ,