Zásahovka s beranidlem vrazila do pěstírny, našla i zbraň s tlumičem

  16:18
Až deset let vězení hrozí dvěma mužům z Plzeňska, kteří ve velkém pěstovali konopí. Při razii v domě jednoho z nich použila zásahová jednotka beranidlo, kterým vyrazila dveře. Kromě vzrostlých rostlin a sušiny objevili policisté i několik podomácku upravených zbraní včetně střeliva.

Kriminalisté na začátku března obvinili z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy osmačtyřicetiletého muže z Plzeňska.

„Obvinění předcházela domovní prohlídka a prohlídka jiných prostor a pozemků u rodinného domu v menší obci na Přešticku, a také v jednom z bytů v Plzni. Tam policisté prohlídku provedli na začátku ledna letošního roku ve spolupráci s krajskou zásahovou jednotkou a zadrželi při ní podezřelého muže,“ uvedla policejní mluvčí Eva Červenková.

Úspěch plzeňského Toxi týmu, který objevil na Plzeňsku dvě pěstírny konopí. V jednom případě muž měl doma i několik zbraní, některé byly podomácky upravené.

Toxi tým na místě zajistil 119 kusů vzrostlých rostlin konopí, sušinu o hmotnosti téměř 5,6 kilogramu, 43 sazenic i věci potřebné pro in-door pěstování rostlin konopí, jako například pěstební stan, vzduchotechniku, elektroinstalaci, nádoby a síta pro výrobu hašiše.

O měsíc později kriminalisté obvinili ze stejného trestného činu dalšího muže stejného stáří z Plzeňska. Při domovní prohlídce v obci nedaleko Stodu u něj našli 54 vzrostlých rostlin konopí, více než 3,5 kilogramu sušiny, téměř 4 gramy slisovaného rostlinného materiálu ve tvaru kuličky a věci potřebné pro in-door pěstování konopí.

Kriminalisté navíc muže obvinili z nedovoleného ozbrojování. Když Toxi tým spolu se zásahovou jednotkou vtrhli do domu, objevili v něm několik střelných zbraní včetně střeliva.

„Dvě ze zbraní byly dokonce amatérsky upravené tak, že spadají do kategorie zakázaných zbraní,“ upozornila Červenková. Jedna z nich byla opatřena i podomácku vyrobeným tlumičem.

Navíc pěstitel není a nikdy ani nebyl držitelem zbrojního průkazu.

Oba obvinění muži jsou v současné chvíli stíhání na svobodě a v případě pravomocného rozhodnutí soudu jim hrozí trest odnětí svobody ve výši až deset let.