V Bálkové se vzbouřili cizinci a zabarikádovali se, uklidnil je vyjednavač

  9:56
V zařízení pro zajištění migrantů v Bálkové u Žihle na Plzeňsku se v úterý vzbouřila a zabarikádovala část cizinců. Situaci pomohl zklidnit policista hovořící arabsky.

„V úterý v odpoledních hodinách došlo v Zařízení pro zajištění cizinců Bálková k mimořádné situaci s pokusem o narušení veřejného pořádku,“ uvedla mluvčí cizinecké policie Renata Grecmanová.

Podle serveru Krimi-Plzeň došlo ke vzpouře kolem 18. hodiny, kdy ostraha kontrolovala problematického cizince. Na pomoc mu přišli další běženci a ostrahu vytlačili z patra. Když ostraze přišli na pomoc policisté, vytlačili i je a zabarikádovali se. Do vzpoury se zapojilo kolem čtyřiceti migrantů.

„Na místo bylo povoláno přibližně třicet policistů pořádkových jednotek a policista hovořící arabským jazykem. Právě díky jeho komunikaci s cizinci došlo k celkovému zklidnění situace. Cizinci ustoupili od svého jednání a odstranili zátarasy,“ popsala Grecmanová.

Následně policisté prohlédli ubytovací prostory a zjistili, že nevznikla žádná škoda na majetku a nikdo se nezranil.

Zařízení v Bálkové slouží primárně k zajištění běženců, kterým cizinecká policie vydala rozhodnutí o správním vyhoštění a o zajištění. Jde o uzavřený areál a lidem umístěným v tomto zařízení není umožněn volný pohyb.