iDNES.cz

Desítky zpráv nezabraly, stalker ohrožoval expřítelkyni benzinem i nožem

  17:26
Ve vězení skončil čtyřiapadesátiletý cizinec, který neunesl, že se s ním rozešla jeho družka. Téměř tři měsíce jí denně i padesátkrát volal, psal dopisy a nosil dary. Později jí vyhrožoval s kanystrem benzinu v ruce, podruhé na ni vytáhl kuchyňský nůž.
Vazební věznice Hradec Králové

ilustrační snímek | foto: Martin Veselý, MAFRA

Žena z obce na Klatovsku se s cizincem rozešla před téměř třemi měsíci. Zhrzený milenec jí nejprve každý den posílal zprávy do mobilu, aby ji přesvědčil, že udělala chybu. Nebo jí i padesátkrát za den volal. 

Když tato taktika nezabrala, začal jí psát dopisy, které pak házel do její schránky. „Bylo to až několik dopisů denně. V nich se vyznával ze svých citů, na druhou stranu ženě i vyhrožoval,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová. 

Dále pronásledovatel své vyvolené pokládal na okno či ke dveřím květiny, svíčky a jiné dárky. „Neustále se pohyboval u domu, kde žena bydlela, a vyhledával její přítomnost,“ doplnila Ladmanová.

Na konci května přišel večer k jejímu domu a ženu přesvědčoval, jak ji miluje.  Když ho ale opět odmítla, začal bývalé družce vyhrožovat, že zapálí její automobil. Přitom stál u oken a měl u sebe lahve s knoty a benzinem. 

Přivolaní policisté z Horažďovic muže zajistili a převezli do policejní cely, odkud ho však následně propustili. Dechovou zkoušku měl pozitivní, nadýchal 2,6 promile alkoholu. 

Ani pobyt na policejní stanici muže nepřiměl muže k tomu, aby ženu nechal na pokoji. Od 8. do 25. června ji znovu pronásledoval, znovu psal dopisy a posílal SMS zprávy.

Nakonec jí odpojil přívod elektrického proudu do bytu a když žena vyšla ke vchodovým dveřím, udeřil ji. To si však bývalá družka nenechala líbit a úder mu vrátila.

„Útočník vytáhl z batohu kuchyňský nůž a zamířil s ním proti ženě. Ta začala křičet, násilník se lekl a utekl,“ popsala policejní mluvčí. 

Nyní už policisté muže obvinili z nebezpečného vyhrožování a pronásledování. Soud násilníka minulý týden poslal do vazby. 

zpět na článek