Muž zastřelil nemocnou matku a pak sebe, policie případ odložila

  14:26
Policisté uzavřeli vyšetřování lednové tragédie v Dolcích na Plzeňsku, kde v rodinném domě zemřeli dva lidé. Vyšlo najevo, že syn zastřelil svoji matku a pak obrátil zbraň proti sobě. Vražda je odložena, protože není koho stíhat.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Aneta Čapkovápro iDNES.cz

„Vyšetřování bylo uzavřeno a případ je odložen,“ sdělila krajská policejní mluvčí Martina Korandová. Důvodem je to, že muž, který zastřelil svoji matku, je mrtvý a není tedy koho trestně stíhat.

Bližší informace k vraždě a následné sebevraždě odmítla policejní mluvčí s ohledem na rodinu sdělit. Není proto ani jasné, zda dvojice zanechala dopis na rozloučenou, který by její jednání vysvětlil. 

Podle informovaného zdroje si v osudný lednový den nemocná devětaosmdesátiletá žena vzala léky na spaní a lehla si do postele. Když usnula, její dvaašedesátiletý syn ji zastřelil. Pak vedle ní spáchal sebevraždu. S největší pravděpodobností se na odchodu z tohoto světa oba předem domluvili a vše naplánovali.

Bezvládná těla našli policisté v rodinném domě v Dolcích u Přeštic 22. ledna. Na místo přijeli záchranáři i letecká záchranná služba, dvojici ale už nebylo možné pomoct. 

Autor: