Nevšední podívaná, uprostřed Borské přehrady v Plzni září vánoční strom

  10:18
S originálním nápadem přišel centrální městský obvod v Plzni, který se inspiroval v Rakousku. Na hladinu nádrže České údolí, zvané též Borská přehrada, nechal nainstalovat vánoční strom. Svítit bude až do svátku Tří králů.

Nevšední podívaná na Borské přehradě v Plzni. Na vodní hladině svítí vánoční strom. | foto: Městský obvod Plzeň 3

Čtyřmetrový vánoční strom se na Borské přehradě rozzářil ve středu v podvečer. Jeho ozdobení a připojení na elektřinu zajistili pracovníci Plzeňských městských dopravních podniků.

Centrální městský obvod našel inspiraci v zahraničí. „Plovoucí světelnou instalaci jsem poprvé viděl na jezeře v Rakousku. Když jsme se letos rozhodovali, jak bychom mohli vánoční výzdobu vylepšit, napadlo nás nechat instalovat něco podobného na hladině Borské přehrady. V současné době, kdy jsou omezené akce a zakázané vánoční trhy, jsem moc rád, že se nám podařilo tento nápad uskutečnit,“ vysvětlil starosta městského obvodu Plzeň 3 David Procházka. 

Strom instalovali na Borskou přehradu členové vodní záchranné služby.

Strom zdobí osm metrů světelného řetězu, girlandy a LED světelné hvězdy. Jako ponton pro konstrukci stromku posloužilo staré molo, které původně sloužilo v půjčovně loděk v areálu Škodalandu.

Molo nejprve přeskládali do tvaru kříže a na něj pak umístili strom. Ten dopravila na vodu a ukotvila na hladině Vodní záchranná služba. 

„Jsem moc rád, že se další zajímavá instalace vánočního stromu podařila právě v areálu Škodalandu. Strom bude jistě zářit široko daleko a pevně věřím, že udělá radost nejen Plzeňanům, ale i přijíždějícím návštěvníkům,“ doplnil první místostarosta Petr Baloun.

Strom bude svítit až do svátku Tří králů. Zájemci ho mohou vidět ze Škodalandu, z hráze nebo ze stezky vedoucí kolem přehrady.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.