Kvůli úniku plynu se evakuovalo pět domů na Plzeňsku. Případ řeší policie

  9:42,  aktualizováno  17:15
Pět domů museli v neděli ráno evakuovat hasiči ve Zbůchu na Plzeňsku. Z nadzemního zásobníků zde unikal zemní plyn. Na místo vyrazili pracovníci laboratoře Třemošná. Silnice byla do patnácté hodiny v místě úniku uzavřená, odpoledne se podařilo plynové rozvody opravit. Případem se zabývá policie.

Hasiči evakuovali pět domů kvůli úniku plynu ve Zbůchu na Plzeňsku. (19. září 2021) | foto: Hasičský záchranný sbor Plzeňského kraje

Policisté v neděli odpoledne zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti. Prověřováním veškerých okolností se zabývají policisté z územního odboru Plzeň-venkov, uvedla policie na Twitteru.

„Na úrovni bývalého dolu ve Zbůchu dochází ráno k úniku zemního plynu z nadzemního zásobníku,“ uvedl krajský mluvčí hasičů Petr Poncar.

19.září 2021 v 09:34, příspěvek archivován: 19.září 2021 v 10:46

PLZEŇSKÝ KRAJ- Přijali jsme oznámení, že z vyrovnávací nádrže ve Zbůchu v Plzeňské ulici došlo k úniku plynu. Tato ulice, sil. I/26, je uzavřená i okolí ve vzdálenosti cca 150 m od místa nádrže. Na místě odkláníme dopravu na obec Tlučná a spolupracujeme s HZS. #policieplk

Hasiči evakuovali nejbližších pět domů, jejich obyvatelé se shromáždili na hasičské zbrojnici v obci. Evakuace se týkala zhruba 30 lidí. Na místě úniku bylo i vedení Zbůchu.

„Hasiči provádí protipožární opatření a spolupracují s plynárenskou pohotovostní službou. Ulice Plzeňská je uzavřena,“ dodal ráno Poncar.

Podle řídícího důstojníka krajských hasičů plyn začal unikat okolo osmé hodiny ranní.  Během odpoledne se podařilo plynové rozvody opravit a začne postupné připojování domů v obci. 

„Závada na kontejneru se zkapalněným zemním plynem byla už odstraněna a znovu se plní. Poté pracovníci plynáren začnou napouštět potrubí a následně budou obcházet domy a znovu připojovat obyvatele. Na místě ještě zůstávají jednotka místních hasičů i jednotka z Nýřan, ale zásah už pro nás v podstatě skončil,“ popsal ČTK situaci řídící hasičů.

Autor: