iDNES.cz

V sobotu při požárech zemřeli tři muži, jedna žena je těžce popálená

  14:00
Tragickou bilanci mají za sebou sobotní požáry. Hořelo na Plzeňsku, Znojemsku či Pardubicku. Tři muži zemřeli, jedna žena se těžce popálila.

Požár domu ve Valech u Přelouče na Pardubicku si vyžádal jednu těžce popálenou (22. listopadu 2020) | foto: HZS Pardubického kraje

Jeden z požárů likvidovali hasiči v sobotu odpoledne v Třemošné v okrese Plzeň-sever. Hořel tam rodinný dům.

Při požáru zemřel jeden muž.

„Příčiny se vyšetřují, zatím vyšetřovatelé nespecifikovali, jestli se jednalo o požár nebo technickou závadu. Řeší se tam něco s ohledem na využití kotle,“ řekl řídící důstojník krajských hasičů Vojtěch Novák. Vyšetřovatel požáru podle něj nestanovil žádné škody na majetku.

Jednoho mrtvého si vyžádal také sobotní požár rodinného domku v Mikulovicích na Znojemsku. 

Oheň v rodinném domku spontánně uhasl, takže na místo ani nevyjížděly hasičské jednotky. Mrtvého obyvatele domu našel soused, řekl mluvčí hasičů Petr Příkaský.

Přesnou příčinou a okolnostmi úmrtí se zabývají vyšetřovatelé policie i hasičů. Zatím podle mluvčího policie nic nenasvědčuje cizímu zavinění. Materiální škoda činí asi tři tisíce korun, dodal Příkaský.

V ohořelé unimo buňce našli mrtvého

Další mrtvý zůstal po požáru unimo buňky v Hulíně na Kroměřížsku. Nahlásil jej majitel buňky v noci na neděli. 

V době požáru byli uvnitř dva muži ve věku 48 a 39 let. Starší muž utrpěl poranění, ven ho vyvedl majitel buňky. „Na místě zasahující lékařka si povolala leteckou záchrannou službu, která zraněného transportovala do nemocnice,“ uvedla mluvčí hasičů Lucie Javoříková. 

Mladšího z mužů našli v objektu při hašení bez známek života. „Bližší okolnosti vzniku požáru jsou nadále předmětem šetření kroměřížských kriminalistů a vyšetřovatele hasičů. Přesnou příčinu úmrtí devětatřicetiletého muže objasní až nařízená soudní pitva,“ uvedl mluvčí policie Petr Jaroš.

Těžce popálená na Pardubicku

V noci na neděli hořelo také ve Valech u Přelouče na Pardubicku. Chytl tam rodinný dům. 

„Hořelo uvnitř místnosti, kde byla kamna. Žena, která se pohybovala uvnitř, utrpěla popáleniny a byla převezena do nemocnice v Praze,“ informovali hasiči na Twitteru s tím, že na místo jely čtyři jednotky. Požár zlikvidovaly za více než jednu hodinu.

Podle mluvčí hasičů Venduly Horákové byla zraněná transportována na popáleninové centrum. „S ohledem na další vyšetřování, nebudeme poskytovat více informaci,“ uvedla Horáková.

zpět na článek