iDNES.cz

Na technoparty u Čížkova policie větší problémy neřešila

  11:12,  aktualizováno  4. srpna 18:20
Zhruba dva tisíce lidí dorazily od pátečního večera k Čížkovu na Plzeňsku, kde se konala technoparty. Policie řešila jen drobné přestupky v souvislosti s dopravou a drogami. Třídenní akce skončila v neděli po 16. hodině.

„K žádnému vážnému porušení veřejného pořádku nedošlo,“ sdělila policejní mluvčí Martina Korandová. Policisté kontrolovali přijíždějící i odjíždějící šoféry. Preventivně účastníkům technoparty předávali alkoholtestery, aby neusedali za volant pod vlivem alkoholu či omamných a psychotropních látek a předešli tak možným problémům se zákonem.

Fotogalerie

Účastníci hudební produkce se začali sjíždět v pátek navečer.

Policie situaci po oba víkendové dny monitorovala . „Řešili jsme už několik přestupků týkající se dopravy a psychotropních a omamných látek,“ upozornila Korandová.

Záchranná služba vyjížděla na louku u Ždírce čtyřikrát. „Jeden muž měl alergickou reakci na píchnutí vosou do krku. Druhý měl psychickou reakci na požití zřejmě psychotropní látky a třetí utrpěl lehký úraz. Všechny jsme převezli k dalšímu ošetření do nemocničních zařízení, stejně jako mladou ženu, kterou postihla zdravotní indispozice,“ vyjmenovala mluvčí krajské záchranky Mária Svobodová.

 Podle starosty Ždírce Ladislava Járy se během konání technoparty nic závažného v obci a v okolních vesnicích nestalo. „Měl jsem několik telefonátů, kdy si lidé stěžovali na hluk, ale jinak nebyly žádné problémy,“ řekl starosta.

Kromě policejních hlídek situaci monitoroval ze vzduchu také dron.

Technoparty se původně měla konat u Přešína. Na zhruba šest hektarů pozemků na okraji Brd se mělo sjet zhruba tisíc lidí včetně cizinců. Akce byla nahlášená až ve čtvrtek odpoledne a hned poté se přišlo na to, že zde být nemohou. Organizátoři se totiž nakonec nedohodli s majiteli pozemků. 

V pátek večer se u Přešína tvořily menší kolony, jak účastníci přijížděli na místo konání hudební akce. Dorazila sem i řada cizinců, například z Francie.

Organizátorům se ale brzy podařilo najít náhradní pozemky, a to jen o pár kilometrů dále, u Čížkova.

zpět na článek