Mladý řidič vjel s autem do domova pro seniory, zranila se 93letá žena

  18:44,  aktualizováno  19:41
K neobvyklému případu vyjížděli policisté, hasiči i záchranáři v neděli večer v Tachově. Dvaatřicetiletý řidič tam vjel s autem do domova pro seniory. Vůz značky Škoda Fabia skončil na chodbě zařízení a zranil 93letou seniorku. Záchranáři ženu transportovali do Stodské nemocnice.

Mladý řidič vjel v Tachově s autem do domova pro seniory. Vůz skončil na chodbě zařízení a zranil 93letou seniorku. (31. května 2020) | foto: ZZS Plzeňského kraje

Událost se stala v domově Panorama, jenž spadá pod Centrum sociálních služeb, v neděli po 17. hodině. „Auto prorazilo hlavní vchod. Šoféroval ho mladý muž, který u nás má babičku. Za tou už však nedošel. Utekl, ale policie ho chytla,“ okomentovala krátce nehodu ředitelka centra Lucie Báčová.

Na chodbě se v momentě nárazu nacházela 93letá seniorka. „Když auto uviděla, lekla se a uklouzla. Vůz do ní nenajel,“ zdůraznila Báčová. Naštěstí utrpěla pouze lehká zranění a záchranáři ji odvezli do Stodské nemocnice. „Všichni ostatní klienti jsou v pořádku,“ ubezpečila ředitelka. 

Případem se stále zabývají tachovští kriminalisté a zjišťují veškeré okolnosti, při nichž seniorka upadla a zranila se. 

„Dvaatřicetiletý řidič se poté začal pohybovat po zařízení, ze kterého následně utekl do zahrad přilehlých rodinných domu. Tam ho policisté zadrželi,“ přiblížila průběh incidentu policejní mluvčí Dagmar Jiroušková. Doplnila, že dechová zkouška na přítomnost alkoholu v krvi a test na drogy byly u muže negativní. 

Mladý řidič vjel autem do tachovské domova pro seniory Panorama. (31. května 2020)

Mladý řidič vjel autem do tachovské domova pro seniory Panorama. (31. května 2020)