Muž spadl do jámy za domem, pošťačky ho našly až za několik dní

  17:20
Několik dní ležel v jámě za domem v Pocinovicích na Domažlicku sedmapadesátiletý muž. Podle policie uklouzl dolů a nemohl se dostat ven. Zachránila ho jeho příbuzná, která se mu nemohla dovolat, a tak zburcovala známou.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Pátrání po starším muži odstartovala jeho sestra z Prahy, která měla o svého příbuzného strach. Čtyři dny jí totiž nebral mobilní telefon.

Kontaktovala proto svoji známou z Pocinovic. Ta ale nebyla nablízku. „Situaci ale popsala sousedům a poštovním doručovatelkám,“ uvedla policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Oslovení lidé se hned pustili do hledání. Soused se podíval do domu, který zůstal odemčený, a pošťačky prohledávaly okolí. Právě jim se podařilo muže najít. Ležel na zádech v jámě, byl podchlazený, dehydrovaný a zmatený.

„Doručovatelky doběhly pro souseda a společně muži poskytli první pomoc. Zároveň přivolali záchrannou službu a místní sbor dobrovolných hasičů. Ti muže z jámy vyprostili a předali záchranářům,“ dodala Brožová.

Jak dlouho muž v jámě ležel, se přesně neví. Sám zachráněný nebyl vzhledem ke svému stavu schopen to říct.

Hasiči přivolali na místo také policisty, kteří dům uzamkli a se souhlasem sestry zraněného muže předali klíče sousedům.

Autor: