Někdo vylil do studánky s pitnou vodou olej, skvrna se táhla i po rybníku

  17:26
Studánku s pitvou vodou a nedaleký rybník v Sedlci u Plzně někdo záměrně znečistil motorovým olejem. Případem se už zabývá policie.

Hasiči likvidovali olej z hladiny rybníka v Sedlci. Látka se objevila také ve studánce s pitnou vodou. | foto: HZS Plzeňského kraje

Profesionální hasiči ze stanice v Plzni na Slovanech nejprve v úterý vyjížděli k likvidaci oleje na rybníku v Sedlci. Po hladině se táhla několik desítek metrů dlouhá olejová skvrna.

„Natáhli jsme norné stěny a olej jsme z hladiny stahovali,“ uvedl mluvčí krajských hasičů Petr Poncar.

Druhý den se ale do oblasti vrátili znovu, protože v nedaleké studánce Na Sutici s pitnou vodou mezi Sedlcem a Tymákovem se objevil také olej.

„Hladinu studánky i jejího odtoku jsme pokryli sorbentem, který olej nasákne a my jej následně z hladiny odebereme,“ popsal dnešní zásah Poncar.

O znečištění informovali životní prostředí. Případ řeší také policie pro podezření z trestného činu poškození a ohrožení životního prostředí.

„Čekáme na výsledky laboratorního rozboru látky, která v obou případech vodu kontaminovala,“ sdělila policejní mluvčí Eva Červenková.

Autor: