iDNES.cz

Seniorka se zákazem nedala přednost strážníkům, objezd projela v protisměru

  16:06
Smůlu měla osmdesátiletá řidička, která se i přes zákaz řízení vydala na jízdu po Plzni. Upoutala na sebe pozornost tím, že jinému autu nedala přednost zprava. Nevšimla si, že v něm sedí strážníci. Nakonec projela i kruhový objezd v protisměru.

ilustrační snímek | foto: Městská policie Plzeň

Řidička se vydala do centra města ve středu dopoledne. Porušit pravidla silničního provozu se jí podařilo v Kollárově ulici. A svědky byli přímo strážníci.

„Při projíždění křižovatkou s Karlovou ulicí nedala přednost v jízdě zprava jedoucímu vozidlu s osádkou městské policie,“ sdělila policejní mluvčí Jana Pužmanová.

Hlídka se proto za vozidlem ihned vydala. Jen o pár ulic dál projela seniorka kruhový objezd v Budilově ulici v protisměru. Zastavila se v Puškinově ulici.

Strážníci ji ihned požádali o předložení dokladů.

„Kromě občanského průkazu nepředložila žádný platný doklad nutný k řízení vozidla. Lustrace ale prokázala, že až do poloviny listopadu nesmí seniorka za volant usednout, jelikož má vysloven zákaz řízení motorových vozidel,“ upozornila mluvčí.

Případ si převzali k došetření státní policisté. 

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek