Barmana praštili dřevěným hranolem do hlavy, soud poslal lupiče do vězení

  15:50
Krajský soud v Plzni poslal do vězení dva muže, kteří loni v červenci přepadli hernu v Holýšově na Domažlicku. Mladší z lupičů praštil dřevěným hranolem barmana do hlavy, až upadl do bezvědomí. Prošacovali ho, ukradli peníze a utekli.

Přepadení herny v Holýšově na Domažlicku. | foto: Policie ČR

Mladšího z dvojice, devatenáctiletého Martina Bauera, poslal trestní senát do vězení na šest a půl roku. Trest si odpyká ve věznici s ostrahou.

„Dále mu uložil peněžitý trest ve výši 12 tisíc korun,“ sdělila mluvčí Krajského soudu v Plzni Jana Durná.

O šest let starší Marcel Román stráví ve vězení s ostrahou 5,5 roku. K trestu patří i propadnutí věci, a to dvou kusů textilie upravené do podoby kukel.

Dále oba obžalovaní musí zraněnému barmanovi uhradit nemajetkovou újmu na zdraví ve výši téměř 208 tisíc korun a téměř 40 tisíc jako náhradu škody. Zároveň mají povinnost zaplatit zdravotní pojišťovně poškozeného muže 165 tisíc. 

Rozsudek u Martina Bauera je pravomocný, na místě se vzdal práva na odvolání stejně jako státní zástupkyně. V případu Marcela Romána je verdikt nepravomocný, on i státní zástupkyně si ponechali lhůty k využití opravného prostředku, informoval server Novinky.cz.

Muži vešli do herny v Holýšově loni 23. července po půl druhé v noci. Hlavy jim zakrývala textilie a v rukách drželi sekeru a dřevo.

„Osmatřicetiletého zaměstnance provozovny, který byl za přepážkou, opakovaně udeřili dřevem a způsobili mu těžké poranění na hlavě,“ popsala útok krajská policejní mluvčí Martina Korandová.

Vážně zraněný barman zůstal ležet v bezvědomí. Pachatelé mu prohledali oblečení a také hernu a utekli i s finanční hotovostí.

Zraněný muž se pak probral a přivolal si pomoc. V nemocnici ho okamžitě operovali.

Policisté oba muže v srpnu zadrželi. Staršího na ubytovně v Holýšově, mladšího v Kralovicích na Plzeňsku. Oba se k loupeži během výslechů přiznali.

Muži přepadli hernu a barmana zmlátili dřevěným hranolem (13. 8.2020)