Strom poražený bobrem spadl na dráty, část obce byla bez proudu

  14:20
K požáru kabelů vysokého napětí i okolní trávy vyjížděli ve čtvrtek večer hasiči do Málkova na Tachovsku. Na místě zjistili, že na dráty spadl strom poražený bobrem.

Událost se stala kolem půl jedenácté večer. Bobr v místním lese porazil jeden ze stromů a ten při pádu strhl vedení vysokého napětí. Jiskření, které vzniklo, podpálilo kabely i okolní trávu.

Bobr v Málkově na Tachovsku porazil strom, který způsobil požár kabelů elektrického vedení.

Na místě zasahovali hasiči i zaměstnanci společnosti ČEZ, kteří museli zajistit vypnutí proudu v části obce a po uhašení požáru také opravit poškozené kabely.

Není to poprvé, kdy bobři svou činností způsobili problémy. V roce 2019 například jeden nahlodal strom poblíž Vejprnic na Plzeňsku. Ten potom spadl na dodávku jedoucí po silnici. Karambol se obešel bez zranění.

Podobná nehoda se stala před čtyřmi lety na Domažlicku. Tam na silnici spadl strom uhlodaný bobrem a dvě auta se u něho srazila.

Poblíž Plzně už se dokonce stal i případ, kdy bobr evropský pokousal člověka. Bylo to v srpnu roku 2018 na hrázi rybníka poblíž Zruče. Podle Karla Makoně ze záchranné stanice živočichů bobr zaútočil na člověka pravděpodobně proto, že se zvíře cítilo ohrožené.

Bobři byli kvůli své husté kožešině na území Česka vyhubeni přibližně v 18. století. Vrátili se v 90. letech minulého století. V současnosti je jejich populace poměrně velká. Často jsou k vidění i ve městech.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: