Překotný porod, uzavřela policie případ oživovaného dítěte na ubytovně

  10:58
Kriminalisté odložili případ z plzeňské ubytovny, kde letos v únoru mladá žena porodila do záchodové mísy a záchranáři museli dítě oživovat. Policie dospěla k závěru, že šlo o překotný porod.
Rychlá záchranná služba. (Ilustrační snímek)

ilustrační snímek | foto: Jiří Meixner, iDNES.cz

„Kriminalisté provedli celou řadu výslechů a zároveň nechali vypracovat znalecké posudky z oboru zdravotnictví, porodnictví, psychologie, psychiatrie a soudního lékařství a provedli zkoumání zajištěných stop z místa činu,“ vyjmenovala policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Po vyhodnocení všech výslechů, posudků a dalších informací došli kriminalisté k závěru, že matka nespáchala žádný trestný čin. „Z tohoto důvodu případ odložili,“ dodala mluvčí.

Dvacetiletá žena porodila dítě 13. února. Její matka přivolala rychlou záchrannou službu. Že se jedná o porod, však neměli záchranáři žádné tušení. Byli přivoláni kvůli zdravotním potížím.

„O domácím porodu jsme neměli žádnou informaci a zjistili jsme to až po příjezdu na místo. Miminko bohužel již nejevilo známky života, takže jsme okamžitě zahájili resuscitaci,“ sdělila v únoru mluvčí krajské záchranné služby Mária Svobodová.

Dítě se podařilo oživit, ale bylo ve velmi vážném stavu. Záchranáři ho převezli do nemocnice.

Autor: