Zloděje omylem zamkli v suterénu, boucháním na sebe přivolal hlídku

  15:38
Neobvyklý výjezd mají za sebou plzeňští policisté. Obrátili se na ně obyvatelé panelového domu na Lochotíně, kteří zaslechli ze suterénu domu bouchání. Když hlídka přijela, zjistila, že v prostorách sklepů někdo omylem zamkl zloděje. Měl u sebe několik věcí, které předtím v domě ukradl.

ilustrační snímek | foto: Policie ČR

Na policisty z plzeňské čtvrti Lochotín se obyvatelé panelového domu v Lidické ulici obrátili 19. října krátce před šestou hodinou večer. Slyšeli, jak někdo ve společných prostorech suterénu bouchá na dveře. 

„Hlídka po příjezdu dveře otevřela a za nimi stál cizí muž, který v domě nebydlel. S největší pravděpodobností ho tam někdo nedopatřením uzamkl,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová. 

Jak se později ukázalo, muž se do domu dostal násilím přes hlavní vchodové dveře. Dům prohledal a před jedním z bytů odcizil jedny pánské sportovní boty a u dalšího bytu vzal z dětského kočárku dětskou látkovou deku. 

Pak došel do suterénu do společných prostor, které mezitím někdo uzamkl. 

„Jednatřicetiletému muži z Plzně policisté sdělili podezření z krádeže, které se dopustil i přesto, že byl za obdobnou trestnou činnost v posledních třech letech pravomocně potrestán,“ zmínila mluvčí. 

Na poškozených vchodových dveřích způsobil recidivista škodu za devět tisíc korun. 

Autor: