Policie hledá muže, který před měsícem na chodníku v Plzni znásilnil ženu

  15:00
Bezpečnostní kamera zachytila muže, který je podezřelý, že v červnu v Plzni přímo na chodníku znásilnil ženu. Přepadení se odehrálo nad ránem v centru města. Policie žádá o pomoc při pátrání i veřejnost.

Muže podezřelého ze znásilnění ženy v Plzni zachytila bezpečnostní kamera. | foto: Policie ČR

Znásilnění se odehrálo 28. června u křižovatky ulic Škroupova a Havlíčkova na chodníku kolem 3.35 až 3.40 hodin ráno. 

Policisté se případem ihned začali zabývat a při vyšetřování získali mimo jiné fotografii z kamerového záznamu, na které je zachycen podezřelý muž ještě před spácháním trestného činu. 

„Je mu asi třicet až čtyřicet let, vysoký je přibližně 160 až 170 cm a postavu má sportovní,“ uvedla plzeňská policejní mluvčí Veronika Hokrová. Doplnila, že to může být cizinec. 

Markantem je výrazná piha, kterou má podezřelý pod levým okem. Na sobě měl tmavou šusťákovou bundu, modré džíny a na hlavě tmavou kšiltovku.

„Pokud je někdo schopen identifikovat osobu zachycenou na fotografii, okamžitě volejte na linku 158,“ žádá policie. 

Policisté pátrají i po pachateli pokusu o znásilnění

Od pátku 24. července plzeňští policisté pátrají také po dalším muži, který se u Kamenného rybníka v Plzni pokusil v odpoledních hodinách znásilnit ženu. Útočník ji přepadl na lavičce u lesní cesty poblíž Kolomazné pece a hrozil jí zbraní. Zda se jednalo o skutečnou zbraň, či o atrapu, policie zjišťuje. 

Pachatel čin nedokonal, vyplašil ho náhodný svědek.

Autor: