VIDEO: Čtyři desítky nových policejních octavií rozblikaly plzeňské náměstí

  15:48
Policisté z Plzeňského kraje dostali devětatřicet zbrusu nových octavií. Na plzeňském náměstí Republiky jim je dopoledne předal ministr vnitra Jan Hamáček. Nová auta mají klasické policejní polepy a modročervené majáky.

 „Stav vozového parku policie byla věc, která nás dlouhodobě trápila. Když jsem nastupoval na ministerstvo vnitra, tak jsem si společně s policejním prezidentem vytyčil jako hlavní cíl, něco s tím udělat. Vím, že jezdíte s vozidly, která jsou často za zenitem a že už nesplňují požadavky, které jsou na ně kladeny. Dělali jsme všechno proto, aby se tento stav změní,“ řekl Hamáček.

Fotogalerie

Všem policistům popřál, aby se z každého výjezdu vraceli ke svým blízkým v bezpečí a ve zdraví.

Octavie v provedení kombi mají náhon na všechna čtyři kola, dvoulitrové motory s výkonem 190 koní a automatickou převodovku. Patnáct z nich je vybaveno speciálním rámem před nárazníkem.

„To jsou vozidla určená zejména pro prvosledové hlídky. V jejich výbavě je i speciální bezpečnostní schránka pro uložení dlouhých zbraní,“ přiblížila policejní mluvčí Markéta Fialová. Zbývajících 24 vozidel dostanou hlavně policisté na obvodních odděleních.

Policejní prezident Jan Švejdar řekl, že policisté dostávají větší počet nových aut po deseti letech, celkem jich je pro Českou republiku 865.

„Nestydím se říct, že některá vozidla byla ostudou,“ dodal k vozovému parku policistů.

Autor: