Policie hledá dva nebezpečné Ukrajince, spolu s kumpánem pobodali krajana

  15:12
Policisté pátrají po dvou nebezpečných mužích z Ukrajiny, kteří u Šídlovského rybníka v Plzni spolu s dalším Ukrajincem napadli svého krajana. Mladík skončil v nemocnici se dvěma bodnými ranami ve stehně.

Policisté pátrají po dvou nebezpečných Ukrajincích. Vlevo je Serhii Osadchyi , vpravo Nazar Fesiuk. V Plzni zaútočili na krajana, který skončil v nemocnici s bodnými ranami na stehně. | foto: Policie ČR / koláž iDNES.cz

Incident se odehrál v sobotu kolem jedenácté hodiny večer. Podle serveru krimi-plzeň.cz skupinka Ukrajinců slavila na břehu Šídlovského rybníka u ohniště narozeniny jednoho z nich.

Během oslavy se dvaadvacetiletý mladík vzdálil od ohniště a na pěšině potkal cizího muže, taktéž z Ukrajiny. Ten do něj při míjení vrazil ramenem. Tím první setkání obou mužů skončilo. Mladík se vrátil zpět k ohništi a neurvalý kolemjdoucí odešel.

Oslava skončila dvěma ranami ve stehně

„Po chvíli se ale vrátil a vzal si s sebou na pomoc ještě dvě osoby. Všichni tři začali mladého cizince napadat pěstmi,“ sdělila policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Mladíkovi přiběhli na pomoc jeho bratr a otec, kteří se ho snažili odtáhnout pryč. Vše vyústilo v hromadnou rvačku.

Agresoři nakonec utekli. Zmlácený mladík po chvíli ztratil vědomí a spadl na zem. Na stehně měl dvě bodná poranění. Skončil v nemocnici, kde ho operovali. Podle policie je v současnosti mimo ohrožení života.

Policisté vypátrali a zadrželi jednoho z trojice útočících mužů. Po dalších dvou vyhlásili pátrání. Jsou to sedmadvacetiletý Serhii Osadchyi a jednatřicetiletý Nazar Fesiuk. 

„Mohou se pohybovat společně nebo jednotlivě, a to nejen v Plzni, ale i po celé České republice,“ upozornila Hokrová s tím, že oba jsou nebezpeční a mohou být ozbrojení. Proto se je nikdo nemá pokoušet zadržet. „Volejte na tísňovou linku 158,“ žádá policistka.

Osadchyi má trvalý pobyt v Plzni, u Fesiuka nebylo trvalé bydliště zjištěno. Další bližší informace o hledaných mužích nejsou.  

„V případu jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu těžké ublížení na zdraví,“ dodala mluvčí.

Autor: