Na Plzeňsku hořel rodinný dům. Obětí se stala třináctiletá dívka

  21:02
Při pondělním požáru v rodinném domu ve vesnici u Holýšova na jižním Plzeňsku zemřela nezletilá dívka. Hasiči vynesli bezvládné děvče z domu ven. Záchranáři ji desítky minut oživovali, bylo to však marné.

ilustrační snímek | foto: HZS Zlínský kraj

K požáru domu vyjížděli hasiči a policisté po 15. hodině. V domě hořela jedna místnost, ze které při příjezdu hasičů šlehaly plameny. Uvnitř našli bezvládné tělo dívky, to okamžitě vynesli ven a začal boj o její život. Na místo letěl i záchranářský vrtulník.

„Okamžitě byla zahájena kardiopulmonální resuscitace. Přes veškerou snahu musel zasahují lékař letecké záchranné služby konstatovat úmrtí,“ uvedla za Zdravotnickou záchrannou službu Plzeňského kraje Mária Svobodová.

Mluvčí hasičů Petr Poncar uvedl, že při příjezdu hasičů v domě hořela jedna místnost. „Další byly poničené zplodinami hoření,“ upřesnil. Na místě jsou kriminalisté, povolaný byl i koroner.

„Příčina úmrtí nezletilé osoby i příčina požáru jsou dále v šetření,“ řekla policejní mluvčí Dana Ladmanová.V malé obci na pomezí jižního Plzeňska a Domažlicka, kde k tragédii došlo, žije asi 250 obyvatel.

Autor: