Pořezala malou dceru a pak sebe. Obě skončily v plzeňské nemocnici

  12:20
Od nedělního rána řeší policisté v Plzni případ útoku nožem na dítě. Malou dceru pořezala její opilá matka. Nožem pak zranila i sebe. Obě skončily v nemocnici, ohroženy na životě nejsou. Dítěti je zhruba pět let. Obě jsou běloruské národnosti.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto:  Tomáš Krist, MAFRA

K události došlo v nedělních brzkých ranních hodinách v jednom z bytových domů v plzeňské Puškinově ulici.

„Policii na místo zavolala sousedka ženy, která slyšela z bytu pláč a křik. Podle prvotního zjištění holčičku pořezala její matka, která následně způsobila řezná poranění i sama sobě,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

Podle ní šlo o dívku a 37letou ženu cizí státní příslušnosti. Matka po činu nadýchala jedno promile alkoholu.

„Záchranná služba na místě ošetřila matku i dítě s řeznými zraněními. Dítě převezla na urgentní příjem fakultní nemocnice při vědomí, bez ohrožení života. Tam byla převezena i matka, pořezaná v oblasti krku a rukou. I ona byla mimo ohrožení života,“ řekla iDNES.cz mluvčí záchranářů Plzeňského kraje Mária Svobodová. „Žena, ročník 1983, skončila na chirurgii,“ dodala.

„Případem se zabývají plzeňští kriminalisté, kteří ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu ublížení na zdraví,“ doplnila Raindlová s tím, že policisté ještě stále zjišťují bližší okolnosti činu.

Autoři: ,