Namol opilá žena bez domova málem umrzla, naměřili jí 28 stupňů

  14:06
Plzeňští strážníci zachránili ve středu ráno promrzlou ženu bez domova, která ležela na trávníku a kvůli silné opilosti nebyla schopná chůze. Přivolaná lékařka jí naměřila tělesnou teplotu pouhých 28 stupňů Celsia.

Žena bez domova nebyla kvůli silné opilosti schopná chůze. Byla silně podchlazená, lékařka ji naměřila 28,1 stupně Celsia. | foto: Městská policie Plzeň

Padesátiletá žena bez domova popíjela víno se svým známým. Když se dostala do stavu, že nebyla schopná chůze, zůstala ležet na trávníku ve Švihovské ulici, kde zřejmě přečkala celou noc.

Ve středu po osmé hodině ráno si jí všiml náhodný kolemjdoucí a hlídka strážníků, která projížděla kolem.

„Žena se třásla zimou, z jejího dechu byl velmi silně cítit alkohol,“ popsala mluvčí městské policie Jana Pužmanová.

Aby se žena alespoň trochu zahřála, zabalili ji strážníci do termofolie, neustále kontrolovali její zdravotní stav a přivolali záchrannou službu.

„Opakovaně říkala, že je jí veliká zima, že se chce jít někam vyspat, zavírala oči,“ dodala Pužmanová. 

Kvůli silné opilosti žena nebyla schopná podstoupit test na alkohol. Lékařka záchranné služby jí při prvotním vyšetření naměřila tělesnou teplotu 28,1 stupně Celsia.

Sanitkou ji proto okamžitě převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně.

Z medicínského hlediska se za podchlazení u člověka považuje pokles teploty pod 35 stupňů Celsia, teplota 28 stupňů už člověka vážně ohrožuje na životě.

Autor: