S plynovou pistolí šel uklidnit hádku k sousedům, skončil v nemocnici

  10:16
Hádku v bytě mezi partnery v plzeňské Mikulášské ulici chtěl v noci na neděli uklidnit jejich soused. Sám pak potřeboval ošetřit v nemocnici. Podle prvních informací domem třeskl výstřel z plynové pistole   
Ilustrační snímek

(ilustrační snímek) | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Hodně nahlas si v neděli časně ráno vyměňovali rozdílné názory jedenatřicetiletý muž s partnerkou. Hádka se odehrávala v jejich bytě. Situaci se rozhodl uklidnit jejich šestadvacetiletý soused.

„Ze zatím zjištěných skutečností vyplývá, že zaklepal na jejich dveře. Když mu otevřeli, lekl se a vystřelil z plynové pistole. Následovala potyčka mezi oběma muži,“ popsala policejní mluvčí Pavla Burešová.

Výstřel z plynové pistole nikoho nezranil. Šestadvacetiletý muž přesto potřeboval pomoc záchranářů. Při rvačce utrpěl blíže nespecifikované poranění.

„Na ošetření do fakultní nemocnice v Plzni jsme převáželi jednoho muže s lehkým zraněním,“ potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Mária Svobodová.

Z orientačních dechových zkoušek vyplynulo, že oba muži byli pod vlivem alkoholu. „Policie zahájila úkony trestního řízení,“ uvedla policistka Pavla Burešová.

Před dvěma měsíci policisté řešili nedaleko místa nedělního výjezdu mnohem závažnější případ, který policie řeší jako pokus o vraždu řidiče dodávky.

Autor: