Policie vypátrala Němce podezřelého ze dvou vražd, schovával se u rybníka

  14:20,  aktualizováno  18:00
Němečtí policisté pátrali po muži, který je podezřelý z vraždy dvou lidí. Domnívají se, že by se mohl pohybovat na území České republiky v oblasti Horní Folmavy a České Kubice. Nakonec ho zadržela u Koutu na Šumavě. Muž se skrýval u rybníka, při zatýkání nekladl odpor.

ilustrační snímek | foto:  Radek Cihla, MAFRA

Karlheinz Max Josef Rappl je důvodně podezřelý z vraždy dvou lidí v německé obci Schwandorf, ke které došlo minulou sobotu.

Policisty přivolali na místo nedalekou Koutu na Šumavě svědci. „Na označeném místě se muž nenacházel, ale při prohledávání okolí jej policisté z obvodního oddělení Kdyně, Domažlice a dopravního inspektorátu Domažlice nalezli schovaného za jedním příbytkem poblíž hráze rybníka Bílka,“ uvedla policekní mluvčí Martina Korandová.

Muž byl zadržen krátce před před 16:30 nekladl odpor. „Nyní probíhají další úkony trestního řízení,“ dodala Korandová.

„Muž je vysoký 176 centimetrů a silnější postavy. Má krátké šedé vlasy, někdy nosí brýle a má tetování na pravém nadloktí. Podle dostupných informací by mohl mít viditelné poranění na hlavě. Naposledy byl oblečen do tmavého trika a tmavých krátkých kalhot,“ popsala dopoledne hledaného mluvčí.

A dodávala, že může být nebezpečný a ozbrojen.

Autor: