iDNES.cz

U dálnice D5 na Plzeňsku spadlo malé letadlo, dva lidé se zranili

  15:30,  aktualizováno  16:18
Vrtulník letecké záchranné služby vzlétl v sobotu odpoledne k pádu malého letadla. Stroj se zřítil u dálnice D5 v blízkosti čerpací stanice Shell. Při nehodě se zranili dva lidé, jednoho z nich záchranáři museli resuscitovat.

U dálnice D5 se pokusilo nouzově přistát malé letadlo. (5. září 2020) | foto: Petr EretMAFRA

„U D5 na úrovni čerpací stanice Shell ve směru na Prahu spadlo malé letadlo. Všechny složky integrovaného záchranného systému jsou na místě včetně letecké záchranné služby. Na místě jsou dvě zraněné osoby,“ řekla mluvčí záchranné služby Mária Svobodová.

Přibližně pětapadesátiletého muže záchranáři resuscitovali. „Po kardiopulmonální resuscitaci pacienta se zajištěnými dýchacími cestami ve velmi vážném stavu letecky transportujeme na akutní příjem,“ popsala Svobodová.

Osmasedmdesátiletý muž byl lehce zraněn a celou dobu byl při vědomí. „Pro vážný mechanismus úrazu je transportován do fakultní nemocnice na urgentní příjem,“ uvedla mluvčí záchranářů.

Podle policejní mluvčí Dagmar Jirouškové Jersákové se pilot pokusil nouzově přistát ve 14:25. „Při přistávacím manévru se letadlo převrátilo na kabinu a v důsledku toho ke zranění osádky,“ uvedla.

U pilota policisté dechovou zkouškou vyloučili požití alkoholu. Případem se nadále zabývají kriminalisté z Rokycan a na místo jede soudní znalec a pracovníci Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod. 

Autor:
zpět na článek