Policisté zadrželi ozbrojeného muže, který se násilím dobýval do domů v Plzni

  12:14,  aktualizováno  14:44
Policisté před druhou hodinou odpoledne zadrželi podezřelého Slováka, po kterém od rána pátrali ve spojitosti s vloupáním do několika objektů v Plzni-Černicích. V souvislosti s tímto případem zadrželi také dalšího člověka.

„Policistům se podařilo hledaného muže v Plzni-Černicích vypátrat a zadržet,“ sdělila po 14. hodině policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Podle zjištění MF DNES policisté podezřelého dopadli na trolejbusové zastávce Generála Lišky přímo v Černicích krátce před 14. hodinou a okamžitě ho odvezli. Zda měl u sebe zbraň a bránil se zatčení, policie odmítla komentovat.

Fotogalerie

Zadrženým je dvaatřicetiletý Ján M. ze Slovenska. Policisté po něm vyhlásili oficiální pátrání po poledni a varovali občany, aby se ho sami nepokoušeli zadržet, protože by mohl být ozbrojený.

Cizinec se podle policie dnes ráno pohyboval v plzeňské čtvrti Černice a dožadoval se vstupu do několika objektů. O jaké budovy jde, ale policie dosud neupřesnila. 

Podle zjištění MF DNES je jedním z nich restaurace Purkmistr. Co bylo motivem mužova jednání, policisté zjišťují. V souvislosti s případem nebyl nikdo zraněn.

Policisté zatím nepodali bližší informace ani o tom, co přesně se stalo.

V souvislosti s vyšetřováním zadrželi ještě jednoho člověka. Zda jde o ženu, či muže a jakou spojitost s případem má, odmítla mluvčí sdělit.

Podle serveru krimi-plzen.cz došlo dnes nad ránem v Černicích k vloupání do objektu jedné ze zdejších firem, do rodinného domu v Jeřabinové ulici a do dalších objektů, kde pachatel vykopával dveře. Údajně ho viděla jedna z obyvatelek, která přivolala policii. Pachatel utekl přes ploty.

Podezřelého hledaly desítky policistů, zásahová jednotka, nad Černicemi létal i policejní vrtulník. Policisté prohledávali okolí včetně projíždějících trolejbusů.

Autor: