Opilec po nehodě vyhrožoval, že si něco udělá. Při vyjednávání usnul

  15:52
Policisty i zásahovou jednotku zaměstnal v pondělí v Manětíně na Plzeňsku opilec. Nejprve havaroval s autem, po příjezdu policistů začal se zbraní v ruce vyhrožovat, že si něco udělá. Následně se zabarikádoval v domě. S vyjednavačem mluvil asi dvě hodiny, načež se odmlčel a dovnitř vtrhla zásahová jednotka.

Policisté vyjížděli k dopravní nehodě před půl sedmou večer. V příkopu u Manětína stál Ford Galaxy a vedle něj se nacházel muž, který byl zjevně pod vlivem alkoholu. 

Policistům ale tvrdil, že vozidlo neřídil a odmítl se podrobit dechové zkoušce.  

„Následně začal manipulovat se zbraní, přičemž vyhrožoval, že ji použije proti své osobě. Pak muž z místa odešel do domu v obci, který užívá,“ uvedla krajská policejní mluvčí Pavla Burešová. 

Policisté ho po celou dobu až k domu, kde se zabarikádoval, doprovázeli. Protože ale měli obavu, že by mohl své výhrůžky uskutečnit, povolali do Manětína další síly a prostředky včetně zásahové jednotky a policejního vyjednavače. 

Ten s mužem navázal telefonickou komunikaci a mluvili spolu přibližně dvě hodiny. Potom ale opilec přestal s policistou komunikovat. O to víc vzrostla obava, že si něco udělá. Policisté se proto rozhodli zakročit. 

Kolem jedenácté hodiny zásahová jednotka vnikla do domu. Muže našli ve sklepě. Spal. 

„Následně čtyřicetiletého muže zajistili, stejně jako zbraň. S největší pravděpodobností se jedná o zbraň plynovou, která bude podrobena znaleckému zkoumání,“ dodala mluvčí. 

Dechová zkouška ukázala hodnotu 1,77 promile a při opakované zkoušce 1,88 promile. Odběru biologického materiálu se muž odmítl podrobit a po prohlédnutí lékařem byl převezen do policejní cely. Okolnosti nehody i dalšího dění po ní policisté dál vyšetřují.