Ženu podle spisu pronásledoval a znásilnil. Miloval jsem ji, tvrdí senior

  14:58
Až 12 let vězení hrozí seniorovi ze Sokolovska za znásilnění, vydírání a omezování osobní svobody. Jeho obětí se podle obžaloby stala bývalá přítelkyně, kterou obtěžoval SMS zprávami, pronásledoval ji a nakonec znásilnil.

„Já tu ženu miloval. Doopravdy miloval. Můžete dělat co chcete, tu mi nikdy nevyrvete. Mám ji v srdci navždy. Dnes jsem ji viděl z dálky před soudem. Srdíčko mi zaplesalo,“ rozbrečel se dnes před Krajským soudem v Plzni muž, který zanedlouho oslaví 68. narozeniny.

Podle státního zástupce začal senior překračovat zákony loni v září, když s ním o 15 let mladší žena ukončila více než roční vztah.

„Opakovaně ji pronásledoval při cestách do práce, vnucoval se jí, že ji bude doprovázet. Napsal jí nejméně 299 SMS zpráv,“ vypočítával státní zástupce Jiří Richtr v obžalobě.

Dlouhodobé obtěžování ženy vyvrcholilo loni v listopadu znásilněním. Žena těžce líčila, jak muž přelezl přes zamčenou branku u její chaty a vzápětí jí začal sprostě nadávat.

„Měla jsme z něj strach. Chtěla jsem, aby odešel. Dostrkal mě k chatě. Povalil mě v ní na gauč a začal ze mně strhávat oblečení. Když jsem začala křičet, dusil mě polštářem. Nemohla jsem dýchat. Polštář jsem měla na obličeji dlouho. Vyhrožoval, že mě zabije. Pokoušel se o styk. Já měla strašný strach, ani nevím, jak to proběhlo,“ přemáhala se u soudu žena.

I když byl chladný listopad, muž ji pustil až po nějaké době úplně nahou na toaletu vedle chaty. Hlídal ji. Když se žena vzpírala vrátit do chaty, polil ji kýblem ledové vody, dotáhl dovnitř a svázal jí ruce páskem.

„Seděl na gauči. Říkal, že tam budeme do rána. Že nesmím nikomu nic říct, že nechce do basy,“ popisovala žena, které ten večer obžalovaný vymazal z mobilu všechny SMS, kterými ji dlouhodobě bombardoval.

Souzený odmítá jakékoli násilí vůči ženě. Tvrdí, že jej žena, se kterou je podle svých slov zasnouben, viděla na chatě ráda, a vše bylo dobrovolné.

Protože má žena z obžalovaného stále strach, vypovídala prostřednictvím videokonference z jiné soudní síně. Lékaři u ní podle spisu diagnostikovali posttraumatický stresový syndrom.

Soud bude pokračovat výslechy svědků. Muži hrozí až dvanáct let nepodmíněně.

Autor: