iDNES.cz

Vlak v Nýřanech zachytil muže ležícího u trati. Utrpěl mnohočetná poranění

  10:52
Vlak v noci zachytil v Nýřanech muže ve věku kolem padesáti let, který ležel u kolejiště. Nehoda se stala kolem půlnoci ze soboty na neděli. Muž utrpěl těžká zranění. „Byl při vědomí. Vlak ho srazil v menší rychlosti,“ uvedl mluvčí krajské záchranky.

Zdravotnická záchranná služba muže ihned odvezla na Emergency Fakultní nemocnice Plzeň,“ dodal mluvčí krajské záchranné služby Vítězslav Sladký. Podle informací MF DNES došlo ke zranění dolních končetin.

Na místě zasahovaly všechny složky integrovaného záchranného systému. „Muž je stále ve velmi vážném stavu, protože utrpěl mnohočetná poranění. Zůstává na klinice KARIM,“ uvedl administrátor Fakultní nemocnice v Plzni Miloš Novák.

Policisté u strojvůdce provedli dechovou zkoušku s negativním výsledkem. „U zraněného muže nebylo možné z důvodu zranění dechovou zkoušku provést, proto nařídili odběr krve. Veškeré okolnosti případu prověřují policisté z územního odboru Plzeň venkov,“ uvedla krajská policejní mluvčí Ivana Jelínková.

Trať, po které projíždějí i mezinárodní vlaky do Německa, byla zhruba dvě hodiny uzavřená.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor:
zpět na článek