Starší řidič za jízdy lovil mouchu, nabourané auto zůstalo v příkopu

  10:40
Na Domažlicku havaroval starší řidič, kterého za jízdy obtěžovala moucha. Když se ji snažil zabít, na rovince vjel na okraj silnice, narazil do směrových sloupků, můstku a nakonec zůstal s autem v příkopu.

Šofér se snažil během jízdy zabít mouchu a na rovném úseku havaroval. Nehoda se stala na Domažlicku. | foto: Policie ČR

Dopravní nehoda se odehrála mezi obcemi Miřkov a Vidice v pátek v šest hodin večer.

„Pětasedmdesátiletý řidič osobního automobilu Škoda Octavia jel ve směru na Vidice. Při jízdě se plně nevěnoval řízení a  nesledoval situaci v provozu na pozemní komunikaci,“ upozornila domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Na přímém úseku vjel senior na pravý okraj silnice, následně vyjel vpravo mimo komunikaci, kde postupně narazil do dvou směrových sloupků, můstku a nakonec havaroval v příkopu.

„Dopravním policistům poté řidič vysvětloval, že se při jízdě snažil zabít mouchu, která ho při řízení obtěžovala,“ citovala mluvčí staršího řidiče, který při kolizi utrpěl lehké zranění. Záchranáři jej převezli do nemocnice k ošetření.Dechová zkouška byla negativní.

Policisté škodu na octavii vyčíslili na 40 tisíc korun, na směrových sloupcích dva tisíce a na můstku a propusti na čtyři tisíce korun

Autor: