Řidič nedal na křižovatce přednost a svým náklaďákem zdemoloval osobní auto

  9:38
Řidič nákladního auta zavinil vážnou nehodu na křižovatce v Plzni na Lochotíně. Nedal přednost osobnímu vozidlu, které jelo po hlavní silnici, a zdemoloval ho. Šofér osobního auta utrpěl středně těžká poranění.

Řidič nákladního auta nedal v Plzni na křižovatce přednost osobnímu vozidlu a doslova ho zdemoloval. | foto: HZS Plzeňského kraje

Nehoda se stala v pondělí před pátou hodinou ráno na křižovatce ulic Gerská a Studentská.

„Jednatřicetiletý řidič jel s nákladním vozem tatra s přípojným vozidlem po Studentské ulici směrem z Plzně. Před křižovatkou nerespektoval dopravní značku ‚Dej přednost v jízdě‘ a nedal přednost vozidlu hyundai stejně starého řidiče, který jel po Gerské ulici směrem do centra města,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Pravou stranou tatra nabourala do přední části osobního vozidla a doslova ho zdemolovala.

Řidiči nákladní soupravy se nic nestalo a dechovou zkoušku měl negativní. Šofér osobního auta ale skončil v nemocnici. „Středně těžce poraněného muže jsme transportovali na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni na Lochotíně,“ informoval za záchranáře Vítězslav Sladký.

Protože vzhledem ke zranění nebyl řidič schopen dechové zkoušky, policisté nařídili odběr krve ve zdravotnickém zařízení.

„Škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 200 tisíc korun. Dopravní nehodu dále šetří policisté z dopravního inspektorátu v Plzni,“ uzavřela Brožová.

Na místě zasahovali také hasiči, kteří místo kolize zajistili, provedli protipožární opatření a následně silnici uklidili.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: