Řidička se ohlédla po dětech, vůz narazil do stromu a skončil na střeše

  10:06
Na Domažlicku havarovala šestadvacetiletá řidička, která se za jízdy ohlédla na děti za sebou a vyjela ze silnice. Autem narazila do stromu a nakonec se převrátilo na střechu. Vážně zraněnou tříletou dceru transportoval vrtulník do nemocnice. Ve zdravotnickém zařízení skončila také řidička, její spolucestující i druhé dítě.

Řidička se ohlédla na děti sedící vzadu a havarovala. Kolize na Domažlicku si vyžádala čtyři zraněné. | foto: Policie ČR

Nehoda se stala ve čtvrtek před osmou hodinou večer mezi Janovicemi nad Úhlavou a Klatovy. V Renaultu Clio kromě šestadvacetileté ženy za volantem seděl jednatřicetiletý muž a dvě děti, tříletá dívka a sedmiletý chlapec.

„Řidička se na volném a přímém úseku komunikace ohlédla dozadu na své děti na zadních sedačkách, přestala se věnovat řízení a s vozidlem vyjela vlevo mimo komunikaci, kde čelně narazila do listnatého stromu. Po nárazu se vozidlo odrazilo a převrátilo se na střechu,“ popsala kolizi domažlická policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Při nehodě se zranili všichni čtyři cestující. Nejhůře dopadla tříletá dívka, kterou s vážným zraněním transportoval do Fakultní nemocnice v Plzni vrtulník.

Další tři cestující byli se zraněními převezeni pozemní cestou do Klatovské nemocnice.

Dechová zkouška vyloučila u řidičky požití alkoholických nápojů. Orientační test na přítomnost drog ale reagoval pozitivně na pervitin a kokain. V nemocnici byla proto ženě odebrána krev a moč.

„Policisté ženě nemohli zadržet řidičský průkaz, protože ho neměla u sebe,“ dodala Brožová.

Škoda na vozidle byla vyčíslena na 22 tisíc korun a dopravní policisté nehodu nadále šetří.

Autor: