Opilá žena pořezala v plzeňském bytě muže. Proč se to stalo, řeší policie

  10:54
Do jednoho z bytů ve Slovanské ulici v Plzni vyjížděli v noci na úterý policisté i záchranáři. Čtyřiapadesátiletá žena tam nožem pořezala muže. Co bylo příčinou konfliktu, policisté nyní zjišťují. Jednou z verzí je, že se muž měl pokusit ženu znásilnit.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Leila Hamdanovápro iDNES.cz

Policisté vyjížděli do bytu dvacet minut po půlnoci. Záchranáři na místě ošetřili devětačtyřicetiletého muže. Ten utrpěl povrchová zranění a nebyl ohrožen na životě. „Zranění byla na horní části těla a na ruce,“ sdělila mluvčí záchranářů Mária Svobodová. 

O pět let mladší ženu záchranáři s podezřením na trauma hlavy převezli na urgentní příjem Fakultní nemocnice v Plzni. „Do nemocnice jsme transportovali také muže, oba byli při vědomí,“ dodala Svobodová. 

Co se přesně v bytě stalo, nyní kriminalisté zjišťují. Jednou z verzí je, že se nejprve muž pokusil ženu znásilnit. 

Zatím se oba aktéry nepodařilo vyslechnout, a to kvůli opilosti. „Muž nadýchal 1,7 promile alkoholu, žena 2,4 promile,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. 

„Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu ublížení na zdraví ve stadiu pokusu,“  dodala policejní mluvčí. 

Autor: