Podjezd u Boleveckého rybníka v Plzni je zavřený, omezení potrvá dva měsíce

  9:32
Od pondělí neprojedou řidiči po části ulice U Velkého rybníka v Plzni mezi podjezdem železniční trati známým jako myší díra a bytovými domy v kopci nad železnicí. Důvodem je budování spojky s východním silničním okruhem.

Až do konce dubna bude uzavřená část silnice U velkého rybníka v Plzni kvůli jejímu napojení na novou čtyřproudou silnici východního okruhu. (26. 2. 2021) | foto: Martin Polívka, MF DNES

„Úplná uzavírka komunikace i chodníku je plánovaná do 30. dubna 2021,“ informuje na svých stránkách Úřad městského obvodu Plzeň 1. 

Uzavírka je kvůli napojování právě vznikající silnice do ulice U Velkého rybníka. Vzniká tam spojka s východním silničním okruhem. První auta by měla projet po nové komunikaci mezi výpadovkou na Plasy a právě budovaným velkým kruhovým objezdem kolem pilíře železničního mostu pod Bílou Horou už v květnu.

Objízdná trasa pro všechna vozidla je obousměrně plánovaná z Plaské přes Okounovou ulici a kolem Prokopávky do Malého Bolevce, kde auta najedou na ulici U Velkého rybníka. Objížďka kopíruje trasu autobusové linky číslo 30.

René Vávro z Plzeňských městských dopravních podniků připustil, že zejména v pondělí tu mohou nabírat autobusy zpoždění.

„Většinou to u nových uzavírek bývá, že než si ostatní řidiči zvyknou a najdou případně i vlastní trasy, tak se na objížďkách tvoří kolony. Někteří řidiči možná ani nevědí, že uzavírka začíná a zjistí to až při první cestě,“ popsal René Vávro.

Podle redaktora, který byl ráno na místě, byl ale provoz na objízdné trase bez kolon.

Uzavřený úsek je dlouhý 130 metrů. V provozu zůstává odbočení z křižovatky Studentská – Plaská směrem k bytovým domům a autosalonům. Adam Kanta ze společnosti Eurovia uvedl, že s uzavřením této větve křižovatky počítají v dubnu.

Znovu se otevře v květnu současně s 1,4 kilometru dlouhou částí východního okruhu kolem Boleveckého rybníku. Stavbu za půl miliardy korun buduje sdružení firem Eurovia, Breger Bohemia a Swietelsky.

Podívejte se, kudy povede východní okruh Plzně (27. 2. 2017)

Autor: