Policie obvinila ženu z týrání psa, fenka měla čumák zalepený páskou

  10:54
Kriminalisté obvinili z týrání zvířat dvaadvacetiletou ženu z Plzeňska. Ta podle vyšetřovatelů nezajistila fence řádnou výživu ani vodu. Psa našli u popelnice na Klatovsku, byl vyhublý, vystrašený, po těle měl několik zranění a čumák měl obmotaný izolační páskou.

Fenka se zotavuje ve psím útulku v Klatovech. Tlamu měla přelepenou lepicí páskou. | foto: Útulek pro zatoulané a opuštěné psy Klatovy

„Ve zkráceném přípravném řízení převzala dvaadvacetiletá majitelka psa z Plzeňska sdělení podezření ze spáchání přečinu týrání zvířat,“ sdělila policejní mluvčí Dana Ladmanová. 

Policisté si v případě vyžádali znalecký posudek z oboru veterinářství. Fenka podle nich žila od loňského října do 26. března letošního roku v obci u Klatov buď v oploceném kotci nebo na místě veřejnosti přístupném. Žena ji tam nezajistila dostatek potravy ani vody.

„Fenka byla dále vystavena stresu, kdy byla omezena na pohybu upevněným vodítkem a utrpěla poranění,“ dodala Ladmanová.  

V případě prokázání viny hrozí ženě trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo zákaz činnosti. 

Fenku našla u popelnic v Beňovech na Klatovsku náhodná kolemjdoucí. Pes byl vyhublý, vystrašený, po těle měl několik zranění, srst vyžranou od blech a čumák měl obtočený hnědou izolační páskou. Fenka tak nemohla jíst, pít ani pořádně dýchat. 

Zuboženého zvířete se ujal psí útulek v Klatovech. Vedoucí útulku Miloslava Šeflová mu dala jméno Nelinka. 

„Jedná se o fenku křížence mezi třemi a pěti lety. Je to úžasný pes. Když se k nám dostala, byla v žalostném stavu. Trpěla podvýživou, byla dehydratovaná, měla mokvající rány po celém tělíčku, i zastaralé rány,“ popsala vedoucí, která přiznala, že s takovou lidskou krutostí se ještě nesetkala. Na majitelku podala trestní oznámení.