Řidič jedoucí na červenou na přechodu srazil psa, žena stihla uskočit

  12:04
Policisté pátrají po řidiči, který v Klatovech vjel na červenou do křižovatky a ohrozil ženu na přechodu. Zatímco chodkyně stačila včas uskočit, auto usmrtilo jejího psa, kterého měla na vodítku. Řidič stříbrného vozu od nehody ujel.
Ilustrační snímek

ilustrační snímek | foto: Radek Kalhous, MAFRA

Nehoda se stala 5. listopadu okolo 16.50 hodin, policisté o ní však informovali až nyní a žádají o pomoc veřejnost.

Neznámý řidič jel v Klatovech ve směru od centra po ulici Plzeňská. „Na křižovatce s ulicí Pod Koníčky nerespektoval světelný signál s červeným světlem a vjel do křižovatky, přičemž ohrozil chodkyni, která přecházela Plzeňskou ulici přes přechod pro chodce ve směru od ulice Pod Koníčky k ulici Hřbitovní,“ popsala policejní mluvčí Dana Ladmanová.

Zatímco žena stačila uskočit, pes, kterého vedla na vodítku, auto srazilo. Pes na místě uhynul.

Řidič po střetu nezastavil a jel dál směrem na Plzeň. Podle chodkyně šlo o osobní auto stříbrné barvy v provedení combi.

„Po řidiči i jeho vozidle pátráme. Žádáme případné svědky události, aby nám poskytli informace na telefonních číslech 974 334 251 a 974 334 250, nebo prostřednictvím e-mailu kt.di.evidence@pcr.cz.,“ řekla Ladmanová.

Mapy poskytuje freytag & berndt. © freytag & berndt, SHOCart, přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost také vytváří knižní sérii Toulavá kamera s tipy na výlety po celém Česku, která je ideálním dárkem pro obdivovatele krás naší vlasti.

Autor: