Na Tachovsku hořel seník, při zásahu sjela do příkopu hasičská cisterna

  12:40
Devět hasičských jednotek od rána bojovalo s požárem velkokapacitního seníku v Chodském Újezdu na Tachovsku. Příčina požáru zatím není známa, škoda přesáhne milion korun. Během zásahu havarovala hasičská cisterna, která sjela do příkopu. Nikdo se při nehodě nezranil.

Oznámení o požáru velkokapacitního seníku dostali hasiči krátce po osmé hodině ráno. Na místo se rozjelo celkem devět jednotek, dvě z nich byly z Karlovarského kraje.

„Využili jsme mezikrajské pomoci, dorazili hasiči z Mariánských Lázní a jednotka dobrovolných hasičů Drmoul,“ vyjmenoval mluvčí hasičů Plzeňského kraje Petr Poncar.

Hasičům se oheň podařilo lokalizovat krátce po půl deváté. Nasadili celkem sedm proudů.

„Pomocí nakladače vyskladňujeme hořící slámu, kterou následně prohašujeme. Aby se zásah urychlil, povolali jsme i nakladač ze záchranného útvaru ve Zbiroze. Zároveň rozebíráme konstrukci střechy,“ upřesnil Poncar.

V průběhu zásahu bylo zřízeno čerpací stanoviště pro doplňování vody v Horní Jadruži. Po cestě k požáru havarovala jedna z cisteren, která při míjení s jiným vozidlem sjela do příkopu. Kolize se obešla bez zranění a žádnou škodu neutrpěl ani samotný zásahový vůz. 

„Z preventivních důvodů velitel požádal silničáře o prosolení okolních komunikací, aby nedocházelo k jejich namrzání,“ dodal mluvčí.

Co bylo příčinou požáru, zatím není jasné. Případ už si převzala policie. Plameny napáchaly škodu, která přesáhne jeden milion korun.

„V tuto chvíli musíme vyčkat, až vše bude uhašené a následně místo ohledáme. Přijede psovod se psem speciálně vycvičeným na vyhledávání akcelerantů hoření,“ řekla za policii tachovská mluvčí Dagmar Jiroušková.

Autor: