Na Domažlicku se srazilo auto s vlakem. Lehce se zranil jeden člověk

  10:22,  aktualizováno  10:31
V Trhanově kousek od Domažlic se krátce po osmé hodině srazil na železničním přejezdu osobní automobil s osobním vlakem. V autě byli dva lidé, jeden má zranění, byl ošetřen záchranáři. Ve vlaku bylo šest cestujících, ke zranění nedošlo. Na trati byla zavedena náhradní autobusová doprava. „Vlak bude buď odtažen, nebo pojede dál,“ uvedla mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Srážka auta s vlakem na Domažlicku. (12. července 2020) | foto: HZS Plzeňského kraje

„V osobním autě cestovaly dvě osoby, jedna byla zraněná, je v péči záchranné služby, druhá neutrpěla zranění,“ uvedl Štefan Livinka z Hasičského záchranného sboru Plzeňského kraje.

Tachovská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková sdělila, že na místo se sjely všechny složky Integrovaného záchranného systému.

Později upřesnila, že od obce Trhanov na Pec jel řidič s vozidlem Alfa Romeo. Z dosud zjištěných informaci vyplývá, ze při přejíždění nechráněného železničního přejezdu nerespektoval dopravní značku Stuj, dej přednost v jízdě! a vjel na přejezd v době, kdy tudy projížděl osobní vlak jedoucí ve směru na Trhanov. Po střetu bylo osobní auto odhozeno do pravého silničního příkopu. Požití alkoholu policisté vyloučili provedenými dechovými zkouškami. Nehodou se i nadále zabývají.

Rajnochová doplnila, že na trati byla zavedená náhradní autobusová doprava, která by měla fungovat do vyšetření nehody, které je naplánované do 11 hodin. Jedná se o vlak, který jezdí na trati Domažlice - Bělá nad Radbuzou.

„Ve vlaku bylo šest cestujících, kteří už jsou v autobusu,“ sdělila krátce po deváté hodině Rajnochová. Na místě je drážní inspekce, která vyšetří průběh nehody. 

Zdravotnická služba transportovala 56letého řidiče osobního automobilu do Domažlické nemocnice s lehkým zraněním.

Autor: