V Plasích na Plzeňsku slaví Den ve vzduchu. Leteckou show zpestřily i gripeny

  10:30
Letadla nejrůznějších typů se v sobotu proháněla nad městem Plasy na Plzeňsku. Začala tam totiž tradiční akce Den ve vzduchu, které se fanoušci letecké show dočkali po dvou letech, kdy se událost kvůli opatřením proti koronaviru nekonala. První den si nenechaly ujít tisíce lidí. Akce bude pokračovat i během neděle.

„Díky téměř ideálnímu počasí se mohl uskutečnit kompletní slibovaný program. Podle reakcí fanoušků, kteří velkým potleskem odměnili každého účinkujícího, bylo jasně poznat, že se letecká show návštěvníkům líbila,“ uvedli organizátoři akce.

Diváci měli možnost spatřit v akci moderní i historické letouny. K těm patřily například letadla Klemm L25 H, Beechcraft C-45 nebo Klemm L25 H. Nechyběl průlet gripenů ani letecká show dvou nejlepších českých závodních pilotů Martina Šonky a Petra Kopfsteina.

To všechno mohou zájemci vidět během dvacátého ročníku největší letecké show na západě Čech i v neděli. Akce pokračuje od rána. Letecký program začne ve 13:30 hodin průletem gripenů. Kompletní letový program je závislý na klimatických podmínkách nejen na letišti v Plasích, ale také na domovských letištích jednotlivých účinkujících a samozřejmě také na trase do Plas.

Autor: