Jel udat družku, že ho napadla. Sám skončí u soudu, porušil izolaci

  13:52
Až tříletému trestu čelí muž z Domažlicka, který v době nařízené izolace kvůli pozitivnímu testu na covid-19 jel na policii udat družku, že ho napadla. Policisté jej obvinili za šíření nakažlivé nemoci.

Po pozitivním testu na covid-19 měl být sedmačtyřicetiletý muž v druhé polovině letošního ledna doma v izolaci, aby nenakazil nikoho dalšího. Jenže on potřeboval policistům urgentně a osobně oznámit, že se stal obětí napadení.

Počkal tedy na autobus a tím odjel do Kdyně, kde napadení družkou policistům skutečně oznámil. Jenže si tím sám zadělal na pořádný malér. Sám teď čelí obvinění ze šíření nakažlivé lidské nemoci.

Pochybení je podle policistů v tom, že opustil domov a dorazil k policistům na služebnu. Ale to není všechno. „Cestoval společně s dalšími nejméně 12 osobami a řidičem autobusem ze Kdyně do Domažlic bez povinného ochranného prostředku dýchacích cest v podobě respirátoru. Obou jednání se obviněný dopustil i přesto, že prokazatelně věděl o svém pozitivním testu na onemocnění covid-19,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Šmaterová.

Muži v případě odsouzení hrozí trest od šesti měsíců do tří let.

Soudci už trestali za nákupy i cesty k milému

V Plzeňském kraji policie a soudci už řešili několik podobných případů. Podmínečný trest přijal muž z Plzně, který si šel pár hodin po nařízení izolace koupit na čerpací stanici léky na bolest. Prý aby se s nikým nepotkal, šel tam v noci. Místo léků si koupil piva. Dvouletou podmínku přijal hned v soudní síni, souhlasil s ní i státní zástupce.

Státní zástupce obžaloval i kadeřnici, která v době po pozitivním testu měla zůstat doma v desetidenní izolaci. Ona ale místo toho jezdila opakovaně taxíkem za svým tehdejším partnerem přes celou Plzeň. Se státním zástupcem se dohodla na vině i podmíněném trestu, do kterého byla zahrnuta její předchozí odsouzení, a peněžitý trest 10 tisíc korun.

Autor: