Za tragickou srážku s kamionem u Plzně obvinila policie řidiče autobusu

  13:12
Policisté zahájili trestní stíhání řidiče autobusu, který loni v létě narazil za Plzní do odstaveného kamionu. Při srážce zemřela v autobusu šestatřicetiletá žena a další čtyři lidé včetně šoféra skončili v nemocnici.

Při nehodě autobusu s odstaveným kamionem u Plzně zemřela jedna žena, další tři lidé se zranili. (26. 8. 2020) | foto: Martin Polívka, MF DNES

„Osmačtyřicetiletého muže jsme obvinili z trestných činů usmrcení z nedbalosti a těžkého ublížení na zdraví,“ sdělila policejní mluvčí Eva Červenková. 

Podle serveru Novinky.cz se šofér autobusu plně nevěnoval řízení a včas nezareagoval na odstavený kamion. 

Tragická nehoda se stala 26. srpna před půl šestou ráno na výpadovce z Plzně na Domažlice mezi exitem na Sulkov a benzinovou stanicí. Autobus narazil do zadní části kamionu, který stál v odstavném pruhu. 

Podle policie byl porouchaný nákladní vůz, který převážel kovový materiál, řádně označený a řidič spolu se spolujezdcem v něm čekali na odtah.

V autobuse cestovali tři lidé a řidič. Toho museli hasiči vyprostit přes boční okno a se středně těžkým poraněním skončil v nemocnici. Srážku nepřežila šestatřicetiletá žena. Další dva cestující, muž ročník 1992 a žena ročník 1986, utrpěli lehčí zranění. 

Řidiči autobusu nyní hrozí až šest let vězení.

Při srážce autobusu s odstaveným kamionem zemřela žena (26. 8. 2020)

Autor: